-ملامینه لیر بیرونی ترین لایه پارکت می باشد که شفاف ده و پارکت را در برابر ضربه و خط و خش و حرارت مقاوم میکند . در ساخت این سطح موادی مانند ملامین و اکسید آلومینیوم بکار رفته است و موجب با دوام شدن و تاحد زیادی مقاوم شدن پارکت در برابر نفوذ آب میشود

-پیپیر پرینت لیرلایه زیرین ملامینه لیر و دومین لایه پارکت می باشد که از مواد و ترکیبات کاغذ ملامینه تشکیل می شود

این سطح همان لایه دکوراتیو نهایی است که ظاهر محصول را شکل می دهد

لایه دکوراتیو تنوع زیادی دارد و این امر سبب شده تا لمینت همه گونه های طرح چوب را دارا باشد و حتی بعضا طرح های صنعتی هم دیده میشود.

-کور لیر یا لایه مرکزی که بخش مرکزی و همچنین ظخیم ترین قسمت پارکت را تشکیل میدهد اگر بصورت عامیانه بخواهیم توصیف کنیم.این لایه قلب لمینت است

ساخت این لایه اهمیت بسیاری دارد چون هر چه در زمان ساخت در فشار بیشتری قرار گرفته باشد چگالی یا دنسیتی آن بالاتر رفته و در نتیجه پارکت قوی تر و کیفیت و دوام بیشتری  خواهد داشت.

جنس مواد به کار رفته در این لایه فیبر چوب می باشد که به دو نوع اچ دی اف و ام دی اف تقسیم میشوند همانطور که حدس زدید اچ دی اف دارای کیفیت و دوام بیشتری بوده و در مقابل فشار ناشی از راه رفتن مقاومت بیشتری از خود نشان میدهد.

بکینق استابلیزینق لیرلایه زیرین و تحتانی پارکت را تشکیل می دهد که بعد از نصب قابل مشاهده نیست. این لایه از رزین طبیعی یا مصنوعی ساخته می شود که پارکت را در برابر رطوبت از کف زمین مقاوم میکند.

 


کلمات کلیدی :